Zub Architecture

Niezależny architekt nowoczesnych domów

Branding dla młodego, ale doświadczonego i nowoczesnego architekta tworzącego nieszablonowe budowle wyróżniające się w brytyjskim krajobrazie.

Co zrobiłem

Branding

rok

2020

Zub Architecture

Tło projektu

Zub Architecture to marka młodego, ale już doświadczonego architekta. Tomek Zub po 3 latach współpracy w studiu Carter-Zub postanowił założyć własne, samodzielne studio architektoniczne, dla którego potrzebował branding.

Przez lata współpracy Tomek wyrobił sobie nazwisko i rozpoznawalność w branży jak i wśród klientów. Dlatego istotne dla sukcesu nowego przedsięwzięcia było utrzymanie rozpoznawalności i pozycjonowanie się własnym nazwiskiem.

Proces

Atrybuty brandu

Zub Architecture oferuje projekty architektoniczne i doradztwo budowlane w nowoczesnym wydaniu i minimalistycznym stylu. Pomaga klientom poczuć się zadbanymi, dopieszczonymi i spełnionymi.

Unikalność Zub Architecture to jego europejskie podejście i kosmopolityczny minimalizm.

Adresuje swoje usługi do średniej i wyższej klasy brytyjskiej, szukającej niesztampowego, zapierającego dech w piersiach i nowoczesnego projektu domu, który nie tylko będzie służył jak Dom, ale również będzie stanowił element sztuki wpisanej w krajobraz i otoczenie.

Budowanie pomysłu

Decyzje projektowe zostały podjęte w oparciu o research, analizę i znajomość stylu Tomka. Logo reprezentujące Zub Architecture powinno być zarazem minimalistyczne i nowoczesne, ale jednocześnie łatwe do rozpoznania, unikalne i skalowalne.

Ze względu na pozycjonowanie nazwiskiem, kluczowa był orientacja na słowo Zub w brandingu.

Ponieważ klient jest architektem, odpowiednim kierunkiem było wykorzystanie zasad architektury, prostych lini, złotego podziału i sugestii budowlanych.

Efekt

Struktura logo

Logo składa się z symbolu i logotypu.

Symbol zbudowany z wykorzystaniem ciagu Fibonacciego (złoty podział), przedstawia 3 elementy połączone:

  • litera Z - Zub
  • litera A - Architecture
  • dom/budynek

Logotyp został zaprojektowany w taki sposób, że może działać na 2 sposoby:

  • Zub na górze i Architecture małym fontem pod spodem
  • Zub bez dodatkowego słowa

Zastosowanie

Powstałe logo świetnie funkcjonuje zarówno w aplikacji cyfrowej, na stronie, w mailu, czy social mediach, jak i w standardowym wydaniu - na wizytówkach, ofertach czy bookletach.

Symbol Z/A jest uniwersalny i skalowalny do bardzo małych rozmiarów.

The first time I’ve used Peter’s services was a few years back when he has created complete branding for our aerial video production business. We were more than satisfied with the overall outcome, so when I‘ve established my architectural practise Zub Architecture I didn’t think twice about who to go to for everything related to brand identity.
All I gave Peter was a business/service description and profile of my target customer – he has then come back to me with several branding options – all reflecting my businesses ethos and overall branding strategy. Working in a creative industry myself I realise the value of good design and the work that goes behind it and I would certainly recommend UX Designer for anything brand-related!
I am sure I will work with Peter again in the near future – I’ve got an absolute trust in his expertise, style and taste and I would happily handover complete control over my next businesses branding!

Thomas Zub

Zub Architecture
Chcesz ze mną pracować?
Napisz do mnie
Albo zadzwoń

Poprzedni projekt

Następny projekt