Objective Protect

Pierwsza polska wyszukiwarka ubezpieczeń na życie w Wielkiej Brytanii

Gdy chcesz ubezpieczyć siebie i swoją rodzinę, Objective Protect pomoże znaleźć Ci produkty dopasowane do Twoich potrzeb w 2 minuty. Szybko, wygodnie i po polsku

Co zrobiłem

Audyt UX

UX Design

UI Design

rok

2020

Objective Protect

Objective Protect powstał na bazie wstępnej wersji serwisu - GoSimplify. Rebranding, redesign i zmiana strategii pomogła wynieść ten serwis z niebytu.

GoSimplify był produktem z wielkim potencjałem, ale nie posiadał wystarczająco dużej bazy użytkowników, żeby stać się rentownym. Produkt stworzony przez firmę Objective Finance posiadał osobny branding, styl i kanały social media. Te, bez sprawnego zarządzania szybko stały się opuszczone, sprawiając, że produkt nie osiągał pokładanych w nim nadziei.

Proces

Audyt UX

Przeprowadziłem audyt UX aby znaleźć problemy produktu. Research wśród użytkowników, oraz analiza nagrań zachowania użytkowników za pomocą narzędzia HotJar pokazała, że brak spójności, kiepska użyteczność, dużo błędów i skomplikowany oraz niejasny proces wybierania ubezpieczenia stał za niską bazą klientów.

Ponadto marka GoSimplify była zbyt odłączona od marki Objective Finance, a bez odpowiednich nakładów i strategii marketingowej nie była w stanie stać się samodzielnym, silnym produktem. 

Rebranding

Dlatego wspólnie z Objective Finance podjęliśmy decyzję o rebrandingu i przyłączeniu GoSimplify to Objective, tworząc Objective Protect. Dzięki temu produkt jest czytelnie połączony z główną marką i może korzystać z benefitów połączonego marketingu, oraz SEO.

UX Design

Ponieważ wykup ubezpieczenia na życie w Wielkiej Brytanii związany jest z koniecznością odpowiedzi na wiele konkretnych pytań, nie mogłem zmienić formularza, ale mogłem go usprawnić. 

Powstał nowy design, sposób działania, pojawiły się nowe kolory, spójne z marką OF, usprawniłem użyteczność i czytelność aplikacji. 

Produkt działa doskonale na telefonie i tablecie czyniąc go łatwą i wygodną aplikacją do użycia relaksując się na kanapie.

Chcesz ze mną pracować?
Napisz do mnie
Albo zadzwoń

Poprzedni projekt

Następny projekt