LawOn

Aplikacja mobilna pomagająca znaleźć prawnika

Wyobraź sobie, że masz problem natury prawnej, potrzebujesz porady prawnej. Gdzie się udasz, do kogo zadzwonisz? LawOn to startup oferujący dostęp przez aplikację do dziesiątek prawników z każdego sektora na wyciągnięcie ręki.

Co zrobiłem

Branding

UX Design

Aplikacja na android

Strona www

rok

2017

LawOn

Branding

Twórcy LawOn zgłosili się do mnie na samym początku pracy nad startupem, dzięki czemu mogłem współtworzyć ich markę.

Cechy brandu

  • Nowoczesny
  • Dostępny
  • Profesjonalny

Kierunek designu

Przeprowadziłem research, żeby zrozumieć pozycję startupu na rynku. Sesja strategii marki utworzyła kierunek dążenia brandu. Naszym założeniem było stworzenie projektu, który będzie nowoczesny, świeży i łatwy do zapamiętania.

Finalne logo reprezentuje połączenie znaku zapytania, ikony lokalizacji, i poszukiwania wiedzy.

UX Design

Wstępnym założeniem LawOn było stworzenie strony marketingowej informującej o nowej aplikacji. 

Kolejnym krokiem był projekt aplikacji mobilnej dla klientów, oraz aplikacji webowej dla prawników. 

Strona

Projekt strony zakładał cele stricte marketingowe i informacyjne. Strona miała informować o nowym produkcie i zachęcać do rejestracji na newsletter. Wraz z uruchomieniem aplikacji strona miała zostać rozwinięta i wyposażona w system rejestracji/loginu.

Aplikacja mobilna

Projekt aplikacji mobilnej na iPhone zakładał możliwość zadawania pytań prawnikom przez użytkownikom zewsząd. Aplikacja miała mieć możliwość rejestracji, rozmowy z prawnikiem, umówienia konsultacji coraz przeprowadzenia rozmowy video z prawnikiem za darmo.

Aplikacja webowa

Aplikacja webowa miała dwie odmienne wersje: wersję dla użytkowników i wersję dla prawników. Pierwsza była rozszerzeniem aplikacji mobilnej. Druga miała stanowić platformę dla prawników do udzielania odpowiedzi na pytania użytkowników, zarządzania treściami, konsultacjami i administracją spraw.

Moja praca nad tym projektem dobiegła tymczasowo końca, a projekt wszedł w fazę developmentu. Z tego co wiem, projekt jest nadal w fazie produkcji z planowaną datą startu w 2020 roku.

Peter has been involved with our mobile app business from inception. He initially created a strong brand identity which formed the basis of our website, apps and marketing activities. When designing the user interface of our app and website, Peter utilised industry knowledge and user testing to ensure the app’s functionality and interface provided a great user experience. I am continually impressed with the thoroughness and attention to detail Peter has in all of the work he produces. This is why I now use Peter for all of my business ventures.

Ismaeel Waseem

LawOn
Chcesz ze mną pracować?
Napisz do mnie
Albo zadzwoń

Poprzedni projekt

Następny projekt