IC-Docs

Aplikacja mobilna dla księgowych, prawników i architektów

Wstępny koncept i projekt UX aplikacji mobilnej i desktopowej do bezpiecznego, szyfrowanego dzielenia się plikami podczas pracy nad projektem architektonicznym, księgowym lub prawnym

Co zrobiłem

UX Design

Aplikacja iOS

Aplikacja webowa

rok

2018

IC-Docs

Tło projektu

IC Docs miała być jedną z aplikacji połączonych narzędzi cyfrowych. Pomysłodawca, firma CloudKickers, zgłosił się do mnie w celu zaprojektowania doświadczenia użytkownika aplikacji mobilnej i desktopowej.

Problem

Księgowi, prawnicy i architekci pracują z wieloma klientami jednocześnie, na setkach stron dokumentów. Wymaga się od nich kontroli nad dokumentami przesyłanymi do klientów i podwykonawców, ale jednocześnie nie posiadają odpowiednich narzędzi, aby zrobić to szybko, wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Praca zdalna i ograniczenia systemów do dzielenia się plikami zwiększały ich frustrację i stres w pracy.

Stąd pomysł na stworzenie aplikacji która nie tylko ułatwi proces dzielenia się plikami, ale również zrobi to w zakodowany sposób, zapewniając 100% bezpieczeństwa klientom.

Proces

Research

W celu zrozumienia istoty problemu przeprowadziłem research wśród prawników i księgowych zadając im pytania dotyczące sposobu ich pracy i procesów współdzielenia dokumentów z klientami. Wyniki badania były zaskakujące:

  • 75% respondentów wysyłało ważne dokumenty mailem, a 50% pocztą
  • 98% respondentów określiło potrzebę bezpieczeństwa przy przesyłaniu plików na bardzo ważną, jednocześnie 75% z nich używało Dropboxa, który znany był z wątpliwych praktyk i niezabezpieczonych struktur

Efekt

Powstały design aplikacji mobilnej przeszedł do fazy wdrożenia, gdzie developerzy pracowali nad aplikacją iOS. Aplikacja webowa miała powstać w tym samym czasie.

Chcesz ze mną pracować?
Napisz do mnie
Albo zadzwoń

Poprzedni projekt

Następny projekt