Dobra strona internetowa to połowa sukcesu restauracji. Poznaj 9 porad jak zaprojektować stronę www tak, żeby klienci chcieli rezerwować, przychodzić i jeść w Twojej restauracji

apple podcast logogoogle podcast badgespotify podcast badge
Z tego odcinka dowiesz się:
Powiązane odcinki podcastu i blogi:
Przydatne linki:

Linki:

Polecana aplikacja - Spark

Narzędzie do budowania palety kolorystycznej - Coolors, Adobe Color

Narzędzie do budowania stron www bez pisania linijki kodu - Webflow

Film o taco vanie - Chef

Strony restauracji dla inspiracji:

Burger & Sauce
The Oyster & Fish House
Daroco
Olbrick Darmstadt
Guy Sanchez
Laurent
Arts District Kitchen
Big Fish Poke

Jeśli prowadzisz restaurację, możesz być gwiazdkowym szefem kuchni, lub serwować wyjątkowe dania z drugiego końca świata. Ale żeby goście przyszli do twojego lokalu, najpierw musisz ich do tego przekonać. A do tego najlepiej nadaje się dobrze zaprojektowana strona internetowa.

W dzisiejszym odcinku opowiem Ci o tym jak zaprojektować stronę dla restauracji taką, żeby klienci chcieli do niej przychodzić.

Odkrycie

W sierpniu tego roku w Wielkiej Brytanii rząd rozpoczął akcję "Eat Out to Help Out". Był to projekt mający na celu pobudzenie gospodarki poprzez zachęcenie ludzi do wydawania pieniędzy na mieście. Restauracje i puby które wzięły udział w tym projekcie oferowały nawet 50 proc. zniżki na jedzenie i napoje bezalkoholowe (piwo niestety nie) do wysokości 10 funtów od osoby maksymalnie. Od poniedziałku do środy, bez limitu na ilość osób, oraz częstotliwość korzystania z oferty. Więc można było przez trzy dni w tygodniu jeść w restauracjach za połowę ceny. Restauracje otrzymywały różnicę w cenie od rządu, więc to działało zarówno dla nich jak i dla użytkowników, czyli klientów.

Dla zobrazowania - w pubie w mojej okolicy, średnio wysmażony stek rib-eye z frytkami i sałatką Coleslaw kosztuje mniej więcej 18 funtów. Do tego piwo Birra Moretti za jakieś 4 funty mniej więcej. Jeśli idę z rodziną, to kupuję cztery dania, w tym dwa napoje bezalkoholowe, bo mam dzieci. Więc korzystając z okazji całkiem niezły deal. Zróbcie matematykę.

Natomiast cała ta akcja spowodowała, że dużo więcej czasu spędzałem przeszukując strony internetowe restauracji w poszukiwaniu fajnego miejsca na kolację czy na obiad.

Istotne dla mnie było, aby dowiedzieć się co można w danym miejscu zjeść. W miarę możliwości jak to jest podane i czy oferuje menu dziecięce, żeby móc tam iść z rodziną. To były najistotniejsze rzeczy dla mnie.

Natomiast, byłem bardzo zaskoczony tym, gdy okazało się, że większość restauracji: albo nie miała stron w ogóle i adres www, który wpisywałem w wyszukiwarkę odsyłał mnie do Facebooka. Lub wersje mobilne tej strony były przestarzałe. Ciężko było się w nich było nawigować. Lub co gorsza, menu było tylko i wyłącznie do pobrania w postaci horyzontalnego PDF, co w momencie, kiedy używam telefonu, wcale nie jest łatwe.

A przecież w dzisiejszych czasach, w świecie krótkiej uwagi, rekomendacji, ładnych zdjęć na Instagram, dobra strona www restauracji stanowi połowę sukcesu danego miejsca.

Jedzenie jest jedną z najważniejszych czynności człowieka. Doznania smakowe, węchowe, wzrokowe pobudzają endorfiny - hormony radości - wprawiając nas w lepszy nastrój. Chcemy jeść smacznie, dlatego restauratorzy powinni zadbać o jak najlepszą prezentację swojego lokalu w sieci. W ten sposób użytkownicy będą mogli łatwiej znaleźć i chętniej przyjść do restauracji.

Dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym, w jaki sposób zaprojektować stronę restauracji, aby użytkownicy chcieli do niej przychodzić.

Wydawać by się mogło, że strona restauracji to łatwizna. Przecież to tylko jedzenie, a ono doświadcza się przez kubki smakowe, a nie w telefonie. Zatem strona może być jakaś tam, taka, żeby była. Bo ludzie i tak muszą przyjść do lokalu bo będą głodni.

Nic bardziej mylnego.

Mam dla ciebie dziewięć porad na co zwrócić uwagę i jak zaprojektować stronę internetową restauracji tak, żeby klienci chcieli do niej przychodzić. Jednak zani skończymy do tych dziewięciu porad, musimy zrobić analizę UX.

Dlaczego?

Dlatego, że projekt każdej strony powinien rozpocząć się od analizy.

Nie możemy projektować strony internetowej z założeniem, że my wiemy, że Ty wiesz co chcesz. To znaczy - w porządku, Ty wiesz co chcesz. Ale czy wiesz co chce Twój klient. Czy wiesz czego oczekuje użytkownik Twojej strony internetowej? Strona internetowa jest dla niego, a nie dla ciebie. Dlatego musimy zrobić analizę UX, żebyśmy się dowiedzieli czego Twój użytkownik oczekuje, co chce osiągnąć na Twojej stronie internetowej.

Zatem naszym zadaniem jest strona restauracji.

Analiza UX

Kim jest klient?

Nazwijmy go Robert. Ma 35 lat i mieszka w mieście.

Jaki jest problem Roberta?

Robert chciałby wyjść na randkę ze swoją żoną, lub dziewczyną, partnerką. Więc planuje zarezerwować stolik w restauracji zawczasu.

Gdzie dochodzi do interakcji pomiędzy klientem a restauracją?

Robert mieszka w mieście i jest zajęty. Pracuje w dużej firmie, więc dużo dużo chodzi na spotkania. Dlatego będzie rezerwował miejsce w restauracji w telefonie. Tak jest mu najwygodniej, bo cały czas jest w biegu. Więc wyciągnie telefon po to żeby szybko zarezerwować stolik.

Zatem wiemy kim jest nasz kim jest nasz bohater.

To jest w dużym uproszczeniu. To w końcu tylko prezentacja na potrzeby podcastu, a nie spotkanie , workshop czy właściwy projekt. Jeżeli byśmy to robili w biurze na spokojnie, to byłoby to oczywiście bardziej dogłębne. Teraz dosłownie tylko dotykamy problemu.

Zatem - wiemy kto, wiemy dlaczego i wiemy jak. Teraz skupmy się na drugiej stronie, czyli restauracji.

Jak się ta restauracja pozycjonuje?

W tym wypadku oferuje dania kuchni francuskiej.

Jest to restauracja, która ma elegancki design. Oferuje małe, kameralne stoliki dla dwóch osób, idealne na randkę. W tle delikatna, jazzowa  muzyka.

Problem

Ludzie nie rezerwują tyle stolików ile restauracja by chciała. Czyli powiedzmy, w sali jest  50 stolików, a co wieczór tylko 30-50% jest zarezerwowanych. Właściciele lokalu chcieliby zwiększyć ilość rezerwacji do 75%.

Audyt UX

W tym momencie należy przeprowadzić audyt UX istniejącej strony internetowej, aby dowiedzieć dlaczego ludzie nie rezerwuje stolików w tej restauracji.

Pewnie dowiedzielibyśmy się, że albo albo proces rezerwacji jest bardzo skomplikowany, przycisk jest gdzieś schowany, albo trzeba dzwonić żeby zarezerwować stolik. Być może zdjęcia nie są dobrze zaprezentowane i ludzie nie są pewni czy chcieliby zjeść w tym miejscu, bo nie wiedzą czego się spodziewać. Problemów może być kilka.

Jeżeli będziemy pracować na prawdziwym materiale, to będziemy się skupiać na tych elementach. Ale teraz, dla tego konkretnego artykułu, zakładamy, że to jest probleme - restauracja chciałaby zwiększyć ilość tych rezerwacji. Chciałaby przyciągnąć więcej ludzi i zarabiać więcej pieniędzy.

Cel

Czyli celem, który chcemy osiągnąć dla tej restauracji jest zwiększenie liczby rezerwacji.

Chcemy, żeby klient wszedł na stronę, dowiedział się czym jest restauracja i jakie jedzenie oferuje i szybko zarezerwował stolik.

I tutaj nasze nasze cele się zbiegają. Ponieważ restauracja chce właściwie tego samego co klient - szybkiej interakcji. Restauracja chce, żeby klient szybko zarezerwował stolik. Klient chce szybko zarezerwować stolik.

Cel - szybka rezerwacja.

Mając mniej więcej dotknięty UX, znając problematykę, wiemy z czym mamy do czynienia. Możemy się zacząć skupiać na elementach UI - elementach designu. Co należałoby umieścić na tej stronie internetowej, żeby doświadczenia użytkownika było przyjemne, żeby żeby Robert był w stanie łatwo zarezerwować  stolik i zrobić przyjemność swojej partnerce, żonie czy kochance.

9 porad jak poprawić stronę internetową restauracji

Użyj porządnych zdjęć

Ludzie jedzą oczami. Na początku widzisz jedzenie i stwierdzasz czy chcesz to zjeść, czy nie.

Danie, którego nazwa odpycha, jeżeli jest podane atrakcyjnie, będziesz miał ochotę go spróbować. Tak to funkcjonujemy, jesteśmy wzrokowcami i kupujemy jedzenie oczami.

Z tego samego powodu jedzenie jest tak popularne na Instagramie. Wszystkie książki kucharskiej mają fotografie jedzenia jak ono wygląda po ugotowaniu.

Dlatego restauracja musi mieć porządne zdjęcia. Żadne szybkie fotki iPhonem, tylko porządne sesyjne fotografie przedstawiająca dania, które restauracja serwuje.

Strona musi doskonale działać na telefonie.

Robert będzie rezerwował stolik w telefonie, więc on chce, żeby ta strona funkcjonowała w telefonie. Jego ścieżka będzie wyglądała następująco: wyszuka restauracji w Google, wejdzie na stronę i będzie chciał w telefonie zarezerwować stolik.

Żyjemy w biegu. Większość operacji wykonujemy na telefonach. Jeszcze dziesięć lat temu było odwrotnie. Ale dziś nikt specjalnie nie siada do komputera, żeby wyszukać czegoś w sieci, zarezerwować stolik, czy kupić coś na Amazonie.

Bardzo często zdarza się, że Robert będąc na spacerze ze swoją żoną i z dziećmi wpadnie na pomysł, żeby szybko coś zjeść.

Jeżeli na stronie masz np ikonkę telefonu, czyli tam masz numer telefonu, w bardzo prosty sposób można zrobić tak, żeby kliknięcie w ten telefon od razu odpali funkcję dzwonienia w telefonie. Czyli za jedno dotknięcie numeru telefonu jesteś w stanie zadzwonić do restauracji. To jest bardzo łatwe. Tak samo e-mail czy czat. Jeden przycisk, jedno kliknięcie w adres e-mail od razu powinno załadować twojego klienta poczty w telefonie, czy czat, który od razu się otworzy.

Upewnij się, że menu jest łatwe do znalezienia, czytelne i dostępne.

Większość restauracji, których strony miałem przyjemność, czy nieprzyjemność, ostatnio przeglądać oferuje menu tylko w formie pliku PDF. To jest tak zwana droga na skróty. Ponieważ, to jest dokładnie to samo menu, które mają wydrukowane w restauracji. Jest ono najczęściej w formacie kartki A4 lub A3. I dokładnie tę samą wersję, ale w PDF restauracje umieszczają na swojej stronie internetowej jako menu.

Więc gdy szukasz menu, najpierw pobierasz do telefonu plik PDF, który potem musisz otworzyć, powiększyć i przesuwać po ekranie, żeby znaleźć to, co chcesz zjeść.

O ile prościej by było, gdyby to menu były zbudowane w formie CMS (Content Management System). Wówczas może być aktualizowane na bieżąco, dostępne  jako strona, szybkie i wygodne.

Czy nie byłoby prościej? Jesteś wtedy w stanie rozbudować prezentację dań w menu. Możesz dodać zdjęcia, opis i na bieżąco zmieniać ceny.

System rezerwacji stolików

Czyli to, co Robert potrzebuje w tym momencie najbardziej. Jest kilka systemów do rezerwacji stolików dostępnych na rynku. To nie jest jakby moja branża, więc nie  jestem osobą, która może Ci polecić najlepszy system rezerwacji stolików. W Wielkiej Brytanii używany jest Open Table. Jest też system, który nazywa się Resos.

Natomiast czy one działają w Polsce? Przypuszczam, że tak, bo dlaczego nie. Czy one będą pasowały dla twojej restauracji, tego nie wiem.

Przypuszczam, że jest mnóstwo innych programów. To już jest kwestia do ogarnięcia przez restaurację. To nie jest temat dla projektanta. To restauracja kupuje system rezerwacji stolików, a następnie trzeba go zaimplementować na stronie internetowej. Więc właściwie to jest jedna rzecz, która jest istotna do współpracy pomiędzy projektantem czy developerem, a restauracją - upewnić się, że system, który restauracja wybrała do rezerwacji stolików będzie dobrze funkcjonował na stronie internetowej, będzie użyteczny i przyjemny dla klienta.

Jeżeli nie korzystasz z systemu do rezerwacji stolików tylko używasz np. rezerwacji telefonicznych lub mailowych, to poinformuj jak szybko będziesz odpowiadał na maila. Bo może się okazać, że klient wysłał maila, ale jeśli Ty tego maila odbierzesz dopiero jutro, rezerwacja może Ci przepaść.

Wyjaśni dokładnie jak działa rezerwacja mailowa i jak dużo zawczasu należy się kontaktować z restauracją, czy jak często odpisujesz na maile. Oraz, bardzo ważne, wyślij potwierdzenie rezerwacji mailem, żeby klient mógł sobie to wpisać do kalendarza.

Zaktualizuj informacje o firmie

Godziny otwarcia, numer telefonu, kontakt, lokalizacje muszą być aktualne. Jak często zdarza się, że tak proste rzeczy nie są aktualizowane na stronie internetowej.

Restauracja zmienia godziny otwarcia bo szef kuchni się zmieni, bo załoga się zmieniła, bo jest lockdown przez COVID. Nie ma nic gorszego niż stare i nieaktualne godziny otwarcia, które odstraszą klientów, którzy pukają do drzwi bo ktoś przeczytał, że jest otwarte, a jeszcze nie.

To samo z numerem telefonu, kontaktem. To są to są banalne rzeczy, właściwie podstawy, ale bardzo często te podstawy są pomijane i potem efekty są takie, że albo mail się odbija lub nie zostaje dostarczony i rezerwacje przypadają.

Albo restauracja przeniosła się do lokalizacji obok, a adres też nie został zaktualizowany. Restaurację również się przenoszą, zwłaszcza jeżeli ma kilka kilka lokali. Wtedy wszystkie te lokalizacje powinny być wypisane na stronie internetowej, po to, żeby było było jasne i czytelne, do której restauracji, czy do którego lokalu klient chce się dostać.

Wykorzystaj Google Maps żeby łatwo było Cię znaleźć

Jeżeli jeszcze Twoja restauracja nie jest na Google for Business, to zmień to natychmiast.

Raz, że SEO na tym skorzysta. Dwa, że ludzie przede wszystkim wyszukują w Google. A wtedy restauracja będzie wysoko i szybko zostanie znaleziona. Trzy, ludzie mogą zostawiać recenzje i działa to jako dodatkowa wizytówka. Generalnie im Cię więcej w sieci tym lepiej.

Dlatego Google Maps jest konieczne.

Dodatkowo, jeżeli jesteś na Google Maps możesz tę mapę umieścić na swojej stronie internetowej. Użytkownik wówczas może sobie łatwo odnaleźć Twoją lokalizację. Jedno kliknięcie i dostanie wskazówki jak dojść, czy jak dojechać do Twojej restauracji.

Zwłaszcza, że ludzie bardzo często szukają informacji o restauracjach w biegu będąc na mieście, w trakcie takich zakupów - nagle chcą wyskoczyć na lunch i chcieliby coś znaleźć. Więc to bardzo pomaga.

Historia Ciebie twojej pasji i twojego jedzenia

Kolejną rzeczą, o której chciałem Ci powiedzieć, a którą powinieneś mieć na swojej stronie internetowej - to dobra historia.

Szukając restauracji chcę wiedzieć (Robert tym bardziej) gdzie będzie jadł, co będzie jadł i dlaczego tam. I to, że nasza francuska restauracja ma kameralny design i jest przyjemna na randkę, jest plusem, ale chciałby wiedzieć kto stoi za daniami, które będą przygotowane. Czy czy jest to jakiś przypadkowy kucharz tuż po gastronomiku. Czy jest to jakiś doświadczony szef kuchni prosto z Francji, prosto z Paryża z doświadczeniem w Saint-Germain, co automatycznie powoduje, że ranga tej restauracji, notabene francuskiej, rośnie o 30 proc.

Dlatego skup się na tym, żeby opowiedzieć historię dlaczego prowadzisz restaurację.

Kim jest szef kuchni i jakie ma doświadczenie i gdzie gotował. Dlaczego kuchnia taka, a nie inna. Dlaczego mam u ciebie zjeść. Zaprezentuj siebie, swojego idealnego docelowego klienta. Opowiedz tę historię po to, żebym się czuł  połączony z tobą.

Paweł Tkaczyk zawsze opowiada w swoich prezentacjach, czy swoich książkach, żeby opowiadać historię, więc na tym to polega.

Ja też chcę czuć się połączony z restauracją, chcę wiedzieć kto za nią stoi.

Smaczna kolorystyka

Czym jest kolorystyka? Jesteś świadomy istnienia psychologii kolorów.

Pewne kolory oddziałują w pewien sposób na nas. Czerwony jest kolorem namiętnym, niebieski z kolorem zimnym. Zielony jest kolorem nadziei, jest kolorem natury, niebieski jest kolorem zimnym i kolorem morskim. Więc musimy skupić się na wykorzystaniu kolorów, które funkcjonują w jedzeniu.

Jakiego jedzenia nie ma na pewno? Nie ma niebieskiego jedzenia. Chyba, że jesteś Smerfem. I dlatego niebieski na stronie internetowej restauracji w bardzo dużym stopniu nie działa.

Jedynym wyjątkiem, który w tym momencie przychodzi mi do głowy, to restauracja z owocami morza, stricte morska. Ewentualnie restauracja grecka, ponieważ budynki w Grecji są biało niebieskie i flaga biało granatowo, więc niebieski tam pasuje, ale bardziej do stylistyki.

Natomiast sam niebieski kolor nie jest kolorem jedzenia i wbrew pozorom nie powoduje wzrostu apetytu. Wręcz przeciwnie, sprawia, że czujemy się chłodne, że czujemy się niekomfortowo i na pewno nie jest to kolor, który powinniśmy mieć w przeważającej większości na stronie internetowej.

Dla odmiany czerwony pobudza kubki smakowe i sprawia, że chcesz jeść tu i teraz. Spójrz na McDonald's, KFC i Burger King. Te wszystkie sieciówki wykorzystują czerwony kolor swoim brandingu. Wykorzystują czerwony kolor na swoich blogach, na plakatach.

Dlaczego?

Bo czerwony kolor jest gwałtowny, jest natychmiastowy. Potrzebujesz coś zrobić teraz. Jestem głodny, więc chcesz coś zjeść. I ponieważ jest to kolor namiętności, kolor szybki, dlatego działa w restauracjach typu typu fast food.

Natomiast jeśli chodzi o np. tę francuską restaurację, o której rozmawialiśmy dla Roberta, jest to restauracja kameralna. Jest to restauracja, która aspiruje w Middle Class czy Upper Class, więc powiedzmy będzie to ładny design.

Będzie tam czerń, bo będzie stanowiła wspaniałe tło do wszystkich innych kolorów. Może tam być złoto lub srebro. Nie za dużo, żeby nie było zbyt dużo blichtru. Trochę, bez przesady, właśnie po to, żeby stworzyć ładny ciekawy klimat. I na pewno będzie trochę bordo, bo czerwień przy czerni będzie wyglądała zbyt ostro, zbyt kontrastowo.

Natomiast bordo jest fajnym dopełnieniem, zwłaszcza dla francuskiej restauracji. Możemy tam dołożyć nieco brązu może jakaś zgniła zieleń. Dla kontrastu trochę trochę srebra i powinno być ciekawie.

Z tym, że budowanie palety kolorów to jest całe doświadczenie. To nie jest wybór po prostu przypadkowych kolorów. Te kolory muszą do siebie pasować. Stą używam narzędzi, które służą do budowania palety kolorystycznych, np Coolers, lub Adobe Color.

I te narzędzia możemy wykorzystać do zbudowania bardzo fajnych, dopasowanych ze sobą baz kolorystycznych, które będą funkcjonowały dla restauracji. Natomiast to nie jest coś, co z czubka głowy nagle nagle wymyśla się, ale na tym musimy pomyśleć.

Połącz stronę z social mediami

Wydaje się oczywiste prawda?

Facebook, Instagram, Twitter to są podstawowe platformy, na których restauracja powinna być. Instagram, bo wiadomo - lubi jedzenie. Facebook dlatego, że wciąż najwięcej Polaków jest na Facebooku. Zwłaszcza bardzo często szukamy tam rekomendacji.

Twitter jest fajny jeżeli mamy jakieś szybkie deale. Np. dzisiaj specjalność zakładu marynowany tuńczyk z ravioli, na przykład. Wrzucamy zdjęcia na Twitter i ponieważ tweet żyje krótko, więc jeżeli mamy jakiś fajny deal, to może załapać.

Nie wiem czy widzieliście taki film... Facet który wyreżyserował Iron Mana - Jon Favreau - grał w filmie o burger vanie. Szef (Chef, 2014) - taki był tytuł.

Jeżeli nie oglądaliście tego filmu, to polecam. Nawet plakat jest żółto czerwony - bardzo jedzeniowy.

Jon Favreau zakłada tam vana, burger vana byśmy to nazwali, vana z jedzeniem. Natomiast jego pociecha, jego dziecko, wykorzystuje Twittera do aktualizowana obecnej lokalizacji vana w mieście, co działa jako świetny marketing szeptany. Także Twitter pod tym kątem jest bardzo fajny.

Więc połączcie to. To trzeba mieć na swojej stronie internetowej m.in. dlatego, że wchodząc na stronę internetową restauracji chcę w łatwy sposób znaleźć linki do social mediów. Ok mają Instagram - mogą śledzić na Instagramie. Klik. Facebook, więc mogę ich śledzić na Facebooku. Klik. O mają Twittera, mogę śledzić na Twitterze. Klik.


Dosłownie, to jest tak proste. Nie każ użytkownikowi szukać siebie w social mediach. Niech to będzie wszystko połączone ze stroną internetową.

Dobra,  to było dziewięć rad "jak zaprojektować stronę internetową".

Ale tak jak powiedziałem na początku, mamy Roberta, który ma swój problem, ma swój cel i próbujemy pomóc Robertowi w rezerwacji tego stolika. Dlatego pewne rzeczy będą stricte istotne dla tego konkretnego przykładu.

Przypuszczam, że Twój przypadek będzie troszeczkę inny niż Roberta i będziesz miał troszeczkę inne potrzeby, bo możesz mieć wielką jadłodajnię, albo wielką sieć albo oprócz tego, że masz restaurację możesz również sprzedawać swoje własne produkty. Nie wiem, dżemy, oliwy, czy pakowane małże i to wszystko możesz także umieścić na swojej stronie.

Kwestia jest tylko tego zbalansowania czego potrzebuje Twój użytkownik, co Ty chcesz osiągnąć i w jaki sposób to połączyć.

Podstawa jest taka - należy wiedzieć czego oczekuje użytkownik, dostarczyć mu to na stronie internetowej, oraz zaprezentować swoje produkty, czy jedzenie w najpiękniejszy sposób.

Do zapamiętania:

1. Użyj porządnych zdjęć

2. Twoja strona musi doskonale działać na telefonie

3. Upewnij się że menu jest łatwe do znalezienia czytelne i dostępne

4. Masz dobry system do rezerwacji stolików

5. Zaktualizuj informacje o firmie

6. Wykorzystaj Google Maps żeby łatwo było Cię znaleźć

7. Opowiedz historię o sobie i swojej pasji do jedzenia

8. Użyj smacznej kolorystyki

9. Połącz stronę social mediami

Webflow

Żeby zaprojektować piękną i funkcjonalną stronę dla twojej restauracji, polecam narzędzie Webflow. Dzięki niemu, bez napisania linijki kodu będziesz w stanie stworzyć piękną i funkcjonalną stronę taką jaką chcesz, a nie taką jaką szablon ci podpowiada. Czyli dokładnie taką jaką chcesz, łącznie z blogiem i sklepem internetowym, oraz opublikować ją bez problemu na serwerze.

To narzędzie, którego ja używam do budowania stron internetowych dla mnie i dla moich klientów i sprawdza się doskonale.

Zachęcam cię do zostawienia recenzji w iTunes, najlepiej 5 gwiazdkowych. Ale Każda recenzja mile widziane. To dla mnie super ważne bo dzięki temu mój podcast będzie mógł dotrzeć do większej ilości odbiorców.

Nie wahaj się przesłać tego odcinka swoim znajomym, swoim partnerom biznesowym lub klientom. Jeżeli uważasz, że może im pomóc, jeżeli znasz jak fajną restaurację, która potrzebuje nową stronę internetową, sugeruje pokaż mi ten odcinek podcastu. Może pomoże im to zbudować nową, lepszą stronę.

Za wspólnie spędzony czas. Dziękuję bardzo. Do usłyszenia następnym razem. Na razie.