Zdajesz sobie sprawę, że twoja strona powinna być twoim najlepszym sprzedawcą?

Zaskoczony? No wiem. 

Ale zobacz! Twoja strona ma wszystkie informacje, o biznesie, produktach, czy usługach, które oferujesz. Zna ceny, zakres usług, asortyment — wszystko! I mało tego, te informacje są jasno i czytelnie przedstawione na stronie, skatalogowane w konkretnych podstronach, kategoriach, z jasno określoną hierarchią i super intuicyjną nawigacją! A do tego, wyświetla numer telefonu i email w oczywistym miejscu, tak, żeby można się było bez problemu skontaktować. 

I jeszcze doskonale działa na telefonie!

No, to prawdziwy to raj dla klienta!

Aha, Twoja strona nie ma wszystkich informacji? 

A co z cenami? Też nie?

No to może lead magnet i lejek sprzedaży i newsletter? Też nie?!

Coś mi się wydaje, że właśnie zdałeś pierwszy test na konieczność redesignu strony internetowej. Ale to dobra wiadomość! Bo gorzej już być nie może, więc teraz będzie tylko lepiej.

Dlaczego miałbyś przeprojektować stronę?

Powodów ku temu może być co najmniej kilka, zależnie od twoich celów marketingowych i biznesowych.

Rebranding

Przechodzisz przez proces zmiany brandingu. Masz nowe logo, kolory. To w następnej kolejności potrzebujesz nową stronę, dopasowaną do nowego brandu. I nie! Zmiana loga i kolorów na starej stronie nie wystarczy. Nowy branding = nowa strona. 

Zwiększenie ruchu

Twoja strona nie generuje ruchu, jaki zakładałeś, lub jakiego oczekujesz. Sprawdzasz Google Analytics, a tam spośród mizernego ruchu, który masz, 80% to odwiedziny pojedynczej strony i wyjście. To może oznaczać, że użytkownicy znajdują to, co potrzebują na tej jednej stronie (choć mało prawdopodobne), lub, że nie znajdują tam informacji, której szukają i uciekają (bardziej prawdopodobne). 

Myślisz, że to wina marketingu? Też. Ale nawet najlepsza reklama nic nie da, jeśli strona jest kiepska i nie spełnia oczekiwań użytkowników.

Zwiększenie liczby leadów

Publikujesz reklamy na potęgę na Facebooku, Instagramie czy LinkedIn, ale nowe leady nie wpadają? Sprawdź, gdzie kierują Twoje reklamy? Do strony głównej? A o czym mówi reklama? O specjalnej ofercie? To dlaczego reklama nie linkuje do podstrony z ofertą? 

Poprawa doświadczenia użytkownika

Jeśli Twoi użytkownicy frustrują się, korzystając z Twojej strony, nie mogą znaleźć oferty, kontaktu, informacji o firmie, adresu, cen; przyciski nie działają, menu jest nie tam, gdzie powinno, tekst nieczytelny, zdjęcia za długo się ładują, a w telefonie nic nie widać, to znaczy, że doświadczenie Twojego użytkownika leży na łopatkach i Twoim zadaniem jest to poprawić.

Zatem, czy to pora na redesign?

Jeśli na co najmniej jeden z powyższych punktów odpowiedziałeś „tak”, to czas na redesign. 

Prawda jest taka, że zalecanym standardem jest odświeżenie strony co 2-4 lata. Głównie dlatego, że zmieniają się technologie, czy algorytm Google. Ale również dlatego, że mogą się zmieniać potrzeby Twoich użytkowników, klientów, możesz się rozwinąć i stara strona nie wystarcza, możesz też zauważyć nowe potrzeby klientów i chcesz je zaadresować.

Redesign kosztuje

Tak, nowa strona kosztuje czas, pieniądze i wysiłek. Ale skoro strona ma być Twoim najlepszym sprzedawcą, to nie możesz traktować tego jako wydatku, tylko jako inwestycję. Tak samo, jak wydajesz tysiące na reklamę na Facebooku i traktujesz to jako inwestycję, tak i redesign strony to inwestycja. 

Co zyskasz po redesignie

Bijąc się z myślami na temat redesignu, zwróć uwagę, co zyskasz z nową stroną. Projektując stronę od początku, możesz zaplanować ścieżkę i doświadczenie użytkownika (UX) tak, żeby spełniała jego cele i gole.

To poprawi konwersję, ranking w Google i Twoją pozycję wśród klientów. Wreszcie będziesz „tym gościem z fajną stroną”

Możesz zaplanować nowy blog albo podcast. To pomoże ci tworzyć wartościowe treści do internetu dla swoich odbiorców.

Ba, nawet możesz przygotować genialny lead magnet: ebooka, kurs online, checklistę, darmowe próbki, cokolwiek co działa w twojej branży i zaoferować to użytkowników w zamian z maila. Zbuduj na bazie tego lejek sprzedaży i prowadź użytkowników od darmowego produktu, do sprzedaży.

100 punktów do zajebistości

Nowa strona pozwoli ci też wyglądać cool w internecie. Masz nowy design, to go pokaż! Pochwal się. Wykorzystaj nowy styl designu w swoich publikacjach online, na Facebook czy Instagramie. 

Nowe, zazwyczaj jest fajne i ładne.

Redesign działa

Tak od serca ci powiem, przeprojektowałem mnóstwo stron i za każdym razem zmiana wychodziła na lepsze. 

Lepszy design = wyglądasz bardziej pro. 

Zobacz te przykłady poniżej kilku moich ostatnich projektów.

Hal Systems

Strona firmy elektrycznej Hal Systems była… sam widzisz. 

Hal Systems Ltd stara strona

A teraz wygląda tak.

Hal Systems Ltd nowa strona zaprojektowana przez Piotr Stasiak pbstasiak.com

Zobacz całą stronę

Objective Finance

Strona doradców finansowych nie zachęcała do porady.

Objective Finance stara strona

Teraz wygląda tak:

Objective Finance nowa strona zaprojektowana przez Piotra Stasiaka pbstasiak.com

Zobacz całą stronę

Więcej przykładów

Więcej przykładów projektów stron zobaczysz w moim portfolio

To już wiesz, czy potrzebujesz redesign?

Mam nadzieję, że odpowiedziałem ci na pytanie „skąd masz wiedzieć, czy potrzebujesz redesign swojej strony”. Ale tak na szybko, przypomnę raz jeszcze.

Jeśli twoja strona:

  • nie jest spójna z brandingiem
  • jest nieprzyjazna użytkownikowi
  • nie realizuje założeń marketingowych i biznesowych
  • nie spełnia oczekiwań klientów
  • nie działa na telefonie
  • jest starsza niż 4 lata

To potrzebujesz ją przeprojektować.

Masz pytania? Pisz!

Jeśli masz pytania odnośnie do procesu redesignu lub co musisz przygotować przed projektem, napisz do mnie. Bardzo chętnie ci odpowiem.

Przy okazji zainspiruj się dobrymi stronami biznesowymi. Będziesz wiedział, co działa i dlaczego. 

Oraz posłuchaj podcastu, gdzie opowiadam, jak przeprojektowałem własną stronę. Do podcastu dołączone jest również video, więc możesz zajrzeć na mój ekran, dosłownie.

Podobał ci się ten artykuł? Chcesz dostawać powiadomienia o nowych wpisach i podcastach? Zapisz się na newsletter.