Dla tysięcy internautów i dla mnie, strona ma jedno zadanie - dostarczyć informacji na temat, których potrzebują. I ma to zrobić tu i teraz. Jeśli Twoja strona nie dostarcza wartości użytkownikom, to oni z niej uciekają. To jest tak proste. 

Moim celem jest odmiana stron polskich firm i wyciagnięcie ich z odmętów przypadkowych szablonów, skomplikowanych układów i lat dwutysięcznych. Po prostu.

To jest mój manifest. Przeczytaj, zrozum, zapamiętaj i wprowadź w życie. Jeśli potrzebujesz pomocy, to chętnie Ci pomogę.

Manifest użyteczności stron

Twoja strona jest dla innych, nie dla Ciebie

To, że tobie się podoba, nie znaczy, że innym też. Ale nieużyteczna strona, jest po prostu zła. Przyjmij to na klatę, zaakceptuj i weź się do roboty. Możesz się upierać i tłumaczyć, że ten szablon z WordPressa i stockowe zdjęcia sprzed 10 lat są świetne, ale jeśli nie ma konwersji, klienci nie kupują, to znaczy, że jednak nie działa. Zmień to!

Dawaj, a nie kuś

Jeśli opisujesz swój produkt lub usługi, podaj jak najwięcej szczegółów, opisz detale; jeśli masz stałe ceny to je podaj - nie chowaj ich za kurtyną “Dowiedz się więcej pod numerem telefonu”. Twoi użytkownicy chcą informacji tu i teraz i opuszczają Twoją stronę jak im tego nie dajesz. Uwierz mi, nikt nie chce dzwonić do Ciebie, żeby się dowiedzieć szczegółów. 

Zaprojektuj swoją stronę stosownie do okazji

Jeśli sprzedajesz produkt premium, to dostarcz swoim użytkownikom otoczenie i doświadczenie premium. Dostosuj się do swoich klientów i rozpieszczaj ich. Oni przyszli, żeby zostawić Ci swoje pieniądze! Pamiętaj, nikt nie kupi Porsche z garażu za dworcem, ani Rolexa spod płaszcza.

Mów do nich, a nie o sobie

Ile razy na Twojej stronie występują słowa: “my”, “ja”, “o nas”, “przez nas”? Jeśli więcej niż “Ty”, "Tobie”, “dla Ciebie” to masz problem. Bo prawda jest taka, że nikogo z przypadkowych gości na Twojej stronie nie obchodzisz. Oni trafili tutaj, bo mają problem i szukają rozwiązania. ONI chcą wiedzieć, czy Twoje produkty lub usługi rozwiążą ICH problemy. Opowiedz im o tym. 

Pokaż swoją twarz

Firma to ludzie. A klienci lubią wiedzieć kto sprzedaje im usługę czy produkt. I jedyna strona, na której “ja” jest ważniejsze niż “ty” to podstrona O mnieO nasO firmie. Tutaj powinieneś pisać o ludziach, którzy tworzą tę firmę. Zapomnij o frazesach i bon-tonach rodem z lat 90-tych i mów motywujących w stylu “dostarczamy najwyższą jakość za rozsądne pieniądze”. Opowiedz waszą historię, gdzie byliście, dokąd zmierzacie, jacy jesteście. Tutaj możesz.

Bądź ludzki

Wszyscy jesteśmy tacy sami. Tak samo irytują nas dziwne przepisy, małe niedogodności, niespodziewane przeszkody, czy niezrozumiałe zasady. Spójrz na doświadczenie użytkownika na Twojej stronie jego oczami i poczuj to co on. Bądź jak Twój klient i spróbuj doświadczyć tego co on. Często inna perspektywa otwiera oczy.

Popraw swoją stronę

A jeżeli czujesz, że Twoja strona biznesowa nie przynosi rezultatów, jakich się spodziewasz i oczekujesz, napisz. Przeprowadzę audyt strony pod kątem użyteczności i celów biznesowych i podam Ci listę zadań do poprawy.

Wstępna konsultacja za darmo. Zadzwoń.

Inne formy kontaktu

Wirtualna kawa

UMÓW SIĘ NA KAWĘ ON-LINE

Email

DESIGN@PBSTASIAK.COM