Pozostajemy w klimacie budowlano-wnętrzarskim. Pracuję obecnie nad nowym brandingiem i stroną dla mojej żony, która zajmuje się dekoracjami wnętrz, stąd taki temat. 

Dziś 5 stron, które pokazują, że wnętrze domu, w którym mieszkasz może i powinno być wyjątkowe. Głównie dlatego, że dom, to Twoje miejsce na świecie gdzie powinieneś czuć się najlepiej. Zwłaszcza teraz, w czasach lockdownu, pracy z domu.

Loftgarten

Loftgarten

https://www.loftgarten.co

Zaczynamy od dużego wow. Intro tej strony jest rewelacyjne. Szybka animacja fotografii projektów tego studia, a następnie zoom do pełnej strony - świetne doświadczenie.

Wielki tekst w nagłówku (fantastyczny, komercyjny font Neue World). Z resztą ta strona pełna jest pięknej typografii w wielkim wymiarze (paragrafy pisane fontem Untitled Sans).

 Zwróć uwagę na animację przy przejściu ze strony głównej do konkretnego projektu - rewelacja! Z resztą później jest tylko lepiej. 

Piękna, fajna w przeglądaniu strona, która dostarcza wspaniałe doświadczenie, wypakowana nasyconymi zdjęciami. Cudo! 

MTG Interieur

MTG Interieur

https://mtg-interieur.fr/

Francuska agencja dekoracji wnętrz otwiera miłą dla oka animacją. Strona utrzymana w jasnych, stonowanych kolorach bieli, s szarości, różu, gdzie zdjęcia stają się główną ozdobą. A wnętrza zaprezentowane na nich są wysmakowane. 

Żeby dopełnić wrażenia estetyczne mamy też video prezentujące prace studia. Czyta przyjemność.

Wykorzystano tutaj kustomowy kursor - różowe kółko śledzące czarną kropkę - bardzo fajny element. 

Przejścia pomiędzy stronami są animowane, co dodaje dynamiki i stylu. Również menu, które jest ukryte pod przyciskiem, animuje się powoli, ale ciekawie. 

Wykorzystano dwa fonty z biblioteki Google fonts: DM Serif Display i Barlow.

Atelier Metal

Atelier Metal

https://atelier-metal.com/

Bardzo przyjemna i łatwa w nawigacji strona firmy zajmującej się wykonywaniem kustomowych wyrobów z metalu. I na dzień dobry widzimy kręte, metalowe schody.

Scrollując przez stronę dowiadujesz się, że robią więcej niż to.

Doświadczenie UX zostało wzbogacone poprzez dodanie ciekawych animacji przy najechaniu myszką na klikalne elementy, oraz animacje tekstów przy scrollowaniu.

Zdjęcia dopełnione są odręcznymi rysunkami projektów, nad którymi studio pracowało. Widać tutaj prace kreatywne zarówno przy projekcie strony, jak i pozycjonowaniu brandu.

Dwa komercyjne fonty wykorzystane tutaj to: Eina 04, oraz Joane.

Nanna Lagerman

https://nannalagerman.com

Popatrz na tą czarną kuchnię! Tak otwiera się strona małego studia dekoracyjnego Nanny Lagerman.

Prostota i minimalizm aż krzyczą tutaj. Ale ta prostota jest wciągająca i świetnie zaprojektowana. Duży, prosty font Garnett użyty w kapitalikach nie jest najłatwiejszy do czytania, ale tez tekstu mamy tu jak na lekarstwo. 

Wielki zdjęcia ładujące się przy scrollowaniu, oraz teksty wjeżdżające budują klimat.

Mamy chłonąć projekty, wnętrza, reszta jest nieistotna. 

Przeglądaj, scrolluj, inspiruj się.

Velux

Velux

https://www.thebiggestchange.com

Na zakończenie najbardziej interaktywna strona z tych wszystkich, wręcz zabawa, lub gra. Velux zaprasza cię na zwiedzanie różnych nieruchomości, gdzie zobaczysz jak zamontowane okna dachowe zmieniają wnętrza. Po tej wizycie, popędzisz do sklepu kupować świetliki, gwarantuję!

Masz do wyboru 5 typów nieruchomości i każda ma coś innego do zaproponowania.

Tylko tyle powiem. Idź i zwiedzaj. Aha, wybierz wersję z dźwiękiem!


Mam nadzieję, że spodobały Ci się zaprezentowane strony biznesowe. Oglądaj i bierz inspiracje do swojej witryny. A jeśli będziesz potrzebować pomocy przy usprawnieniu doświadczenia na swojej stronie, tu jest kontakt do mnie. Zadzwoń, napisz lub umów się na konsultację.

A tymczasem, do następnego razu.

Pozdrawiam, Piotr Stasiak