Ile kosztuje strona firmowa?

A ile kosztuje samochód?

Po ile te domy?

Za ile polecę do Paryża?

Na te wszystkie pytania odpowiedź brzmi: to zależy

Zależy od lokalizacji, od wielkości, od daty, od pojemności, od wieku, od ekonomi, od widzi mi się sprzedawcy… od wartości jaką usługa czy produkt ci daje.

To zależy.

To, ile kosztuje strona internetowa też zależy.

Zależy od typu, wielkości, stopnia skomplikowania, technologi, a przede wszystkim od tego co ta strona ma robić i ile pozwoli ci zarobić.

Strona firmowa to narzędzie biznesowe

Kupując stronę inwestujesz w biznes. To nie jest wydatek, to inwestycja. Dobrze zaprojektowana i zbudowana strona firmowa będzie pracować dla ciebie i dostarczać ci nowych klientów, a źle zrobiona po prostu będzie…

Więc ile kosztuje strona?

A ile jesteś gotowy za nią zapłacić?

W takim razie, ile kosztuje samochód?

Gdy kupujesz samochód określasz listę cech i benefitów, które Twój nowy wózek musi mieć. 

Czy będziesz woził nim rodzinę, jakie paliwo, koszt eksploatacji, jak dużo jeździsz, gdzie mieszkasz, czy chcesz podgrzewane siedzenia i szyber dach, czy ma być po prostu tani.

Podejmujesz decyzje już na etapie researchu dostosowując wymagania do twoich potrzeb i tworząc shortlistę elementów, które muszą być i które mogą być.

Auto używane czy nowe

Mówi się, że kupując używany samochód, kupujesz cudze problemy. To też. Ale kupujesz przede wszystkim czyjś gust, styl i wymagania. Ponieważ 3 letnie Audi, które widziałeś w komisie już ma czarny lakier, czarne siedzenia, 18 calowe felgi. Ale oprócz tego, to podstawowa wersja tego modelu, z małym ekranem, bez nawigacji i silnik tylko 1.8. 

Ten model taki jest, bo ktoś go takim zamówił. 3 lata temu pewien klient dokonał takiego wyboru i dziś ty możesz jeździć “jego” samochodem.

Cena czy wymagania

Cena niby atrakcyjna, ale serca nie porywa, emocji nie budzi. Niby jest ładne, ale czy będzie odpowiednie dla ciebie i twojej rodziny? Czy za rok nie okaże się, że dokonałeś złego wyboru i należało dołożyć parę tysięcy, żeby jednak znaleźć auto takie jak chcesz?

(Do)wolność wyboru

A jeśli kupujesz nowy samochód - masz absolutne pole manewru - wybierasz kolor, rozmiar silnika, rozmiar kół, ilośc dodatków, szyberdach, hak holowniczy, siedzenia, wszystko. Dokonujesz świadomego zakupu samochodu, którym ty będziesz jeździł i z którego będziesz zadowolony.

Tak, nowe auto kosztuje dużo więcej, niż używane. Ale płacisz za wartość. Płacisz za to, że masz pojazd dostosowany do Ciebie. 

Wartość określa cenę

Kupując samochód używany, płacisz mniej, ale jego wartość jest mniejsza, a radość z posiadania będzie pomniejszona za każdym razem, gdy odkryjesz, że braki w wyposażeniu są bardziej irytujące niż ci się wydawało na początku, a rachunki od mechanika będą tylko rosły.

Zatem ile jest wart samochód dla ciebie?

Ile jesteś gotowy zapłacić, żeby jeździć takim samochodem, które spełni wszystkie twoje wymagania?

Strona też ma wartość

Mam nadzieję, że już rozumiesz do czego zmierzam z tym porównaniem. 

Kupno strony firmowej, jest jak kupno samochodu. 

Strona z szablonu jest jak auto używane. 

Kupujesz gotowy produkt, który ktoś kiedyś złożył. Ktoś (nie ty) dokonał wyborów co do układu, wyglądu, fontów, technologii, struktury strony. Podjął te decyzje za ciebie w oparciu o własne widzi mi się. I ty wybierając jeden z tysięcy szablonów jesteś jak klient w komisie samochodowym. Oglądasz różne modele, porównujesz osiągi. A tak naprawdę decydujesz pomiędzy gustami i ideami kogoś innego, zamiast skupić się na budowaniu własnego narzędzie biznesowego - własnej strony.

Strona dla Ciebie

Bo jeśli chcesz, aby strona firmowa była dopasowana do twego biznesu, realizowała twoje założenia, cele gole i rozwiązywała prawdziwe problemy twoich użytkowników, to musisz kupić stronę zaprojektowaną i zbudowaną dla ciebie. Nie z szablonu.

Tak samo jak kupujesz nowy samochód, po to, żeby był taki jak chcesz. Tak samo zamawiasz stronę zaprojektowaną dla ciebie.

Zatem ile kosztuje strona

To jest najczęstsze pytanie, które słyszę od potencjalnych klientów. I nie ma tu jednej dobrej odpowiedzi. 

To znaczy jest - to zależy.

Proces

Wycenianie strony to proces. To wywiad, to Research, to analiza.

Ja i ty rozmawiamy, żeby rozpoznać twoje potrzeby, twoje problemy, twoje cele, gole, aspiracje. Badamy twoich klientów, twoją grupę docelową, potencjalnych użytkowników, ich problemy, ich cele i ich gole. 

Na tej podstawie określamy co twoja strona musi mieć, co powinna mieć, a co może mieć. Ustalamy jak powinna działać, co powinno być możliwe

Stawiamy również pytanie o Twój KPI (key performance indicator) - kiedy wiemy, że strona działa, co się musi stać, żebyśmy mięli sukces. 

A na koniec rozmawiamy o pieniądzach. Ale nie o cenie strony - o twoich zarobkach. O tym, ile twoja nowa strona ma pomóc ci zarobić? Jaki masz cel finansowy na ten i przyszły rok. Jaki planujesz zysk? O ile twoje dochody się zwiększa posiadając nową stronę?

Dowiedz się więcej o moim procesie

Ile twoja nowa strona ma pomóc ci zarobić? Jaki masz cel finansowy na ten i przyszły rok. Jaki planujesz zysk?

Posłuchaj 13 odcinka podcastu Grafitowe Studio, gdzie objaśniam i pokazuję mój proces pracy nad własną stroną.

Strona to inwestycja

Pamiętasz gdy powiedziałem, ze strona to inwestycja, a nie wydatek? To jest właśnie ten moment, kiedy analizujemy zwrot z inwestycji.

Zatem pozwól, że zapytam w ten sposób:

  • Ile jesteś gotowy zapłacić za stronę, która pomoże ci zrealizować twoje założenia i cele finansowe na ten i przyszły rok?
  • Ile zyskasz budując nową stronę, a ile stracisz jeśli jej nie zbudujesz?
  • Ile dla ciebie jest warta inwestycja w narzędzie biznesowe, które pomoże ci rozwinąć biznes?
  • Jaką wartość przedstawia nowa strona dla ciebie?

Wyobraź sobie, że nowa strona tak poprawi obsługę klientów, generowanie leadów i pozycje Twojej firmy online, że zarobisz £100.000 rocznie. Czy taki dochód jest wart wydania na stronę £10.000, £20.000? 


Zatem ile kosztuje strona?

A ile jesteś gotowy za nią zapłacić?


A jeśli potrzebujesz pomocy przy przebudowie Twojej niedziałającej strony, umów się na darmową konsultację. Pomogę.